Jen zlomek Čechů řeší své finanční problémy okamžitě. Tři z deseti lidí odkládají řešení své finanční situace, protože doufají v její zlepšení.

Jen zlomek Čechů řeší své finanční problémy okamžitě. Tři z deseti lidí odkládají řešení své finanční situace, protože doufají v její zlepšení. Více než polovinu dlužníků vede k odkládání finančních problémů stud. Na druhou stranu tři pětiny populace považují život na dluh za normální.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

FOTO: Ondřej Lazar Krynek,

Neochota přiznat se svým blízkým, že na něco nemám peníze a musím si půjčit, je pro mnohé Čechy důvodem, proč se s žádostí o půjčku primárně obracejí jak na banky, tak na nebankovní instituce.

Podle odborníků je však třeba si obecně dát pozor na půjčky v nebankovním sektoru, mohou být velmi rizikové.

„Jedná se převážně o spotřebitelské úvěry, v jejichž rámci si lidé zpravidla půjčují nízké částky. Ty však bývají velmi často vysoce úročeny, především se k nim ale vážou skryté poplatky. Na první pohled mají spotřebitelé pocit, že zaplatí třeba i jen o málo více, než si půjčí, ale ve skutečnosti mohou zaplatit třeba i 50procentní úrok,“


Návrh na oddlužení přijde často pozdě

Většina lidí si až do poslední chvíle myslí, že své dluhy zvládne hradit sama. Teprve v případě problémů se splácením půjček zkoušejí hledat pomoc ve vlastní rodině.

Výjimkou nejsou půjčky určené ke splacení půjčky předešlé, peníze na splácení půjček si totiž půjčují až dvě pětiny dlužníků. Bohužel si neuvědomují, že tím spouštějí kolotoč dluhů, ze kterého už pak bývá jediným vysvobozením vyhlášení osobního bankrotu.

Dlužníci však podávají návrh na oddlužení zpravidla zbytečně pozdě. „Prvním signálem pro vyhlášení osobního bankrotu je chvíle, kdy člověk není ze svých příjmů schopen své splatné závazky splácet,”


Finančně nezodpovědní jsou zejména mladí lidé

I přesto, že devět z deseti lidí si myslí, že je snadné se kvůli půjčkám dostat do dluhové pasti, počet půjček v Česku stále stoupá.

Problémem jsou zejména mladí dlužníci, kteří si na sebe naberou víc půjček, než jsou schopni splácet. Navíc si půjčují na věci, které nejsou nezbytně nutné.

Z nedávného průzkumu společnosti Kruk vyplynulo, že více než polovina Čechů do 29 let by nedokázala odolat lákavé nabídce ani v situaci, kdy nemá dostatek peněz, nákup zboží by tedy řešila půjčkou.

Naopak lidé ve věku 50 až 69 let jsou obezřetnější, a pokud nemají peníze, až 70 procent z nich nákupu odolá.


Roste počet dlužníků s více exekucemi

V Česku se navíc objevuje nový trend – dramaticky roste počet dlužníků s více exekucemi. Čtyři a více exekucí má 380 tisíc lidí. Ačkoli celkový počet občanů v exekuci klesá, strmě roste počet těch, kteří mají čtyři a více exekucí.

„Exekuce se tak koncentrují do stále užší části společnosti. Vymožení pohledávky u lidí, kteří čelí zároveň několika exekucím, je prakticky nemožné. Navíc i v těchto případech je vyhlášení osobního bankrotu rozumným řešením. V průběhu oddlužení totiž nemůže dojít k exekuci, i když je nařízena. Exekutoři i věřitelé musí přestat vymáhat své pohledávky mimo insolvenční řízení.

 

Zdroj: novinky.cz

 

Finanční pomoc, s.r.o.

O. Peška 343
272 01 Kladno
Tel: +420 723 777 111 
info@zastaveni-drazby.cz

Finanční pomoc, s.r.o.
Sídlo společnosti:

O. Peška 343
272 01 Kladno

IČ : 02189402


Tel: +420 723 777 111
info@zastaveni-drazby.cz

Zastavení dražby

Je proti Vaší osobě nařízena exekuční dražba a exekutor Vás chce připravit o střechu nad hlavou? Pak jste tu správně!

Naše společnost Vám je schopna zajistit zrušení nařízené dražby a poskytne Vám tak až několikaměsíční ochranu, kdy nebude moci žádný exekutor Vaši nemovitost zpeněžit a Vy tak budete mít cenný časový prostor k dalšímu řešení Vaší situace.

Zjištění dluhů

Pomůžeme vám zjistit, kde všude dluží, či zda máte dluhy, které jsou již vymáhány exekučně. Naše společnost Vám pomůže získat tzv. dluhovou exekuční mapu, neboli zjistit všechny nařízené exekuce na Vaši osobu a zároveň zjistiti konkrétní aktuální dlužnou částku, totožnost věřitele a další potřebné informace.

Proč MY?

  • Jsme firma profesionálu.
  • Garantujeme 100% úspěšnost zastavení dražby
  • Garance vrácení financí.
  • Profesionální právní služby.
  • Férový přístup.
  • Maximální diskrétnost – neptáme se proč máte dluhy, ale řešíme je s Vámi!