Vánoce dokáží pořádně provětrat peněženku. Málokomu se podaří dodržet maximální výši útraty, kterou si před svátky stanovil. Vidina nezapomenutelných chvil u vánočního stromečku je tak pro mnohé dostatečným důvodem pro podání žádosti o půjčku.

Pokud jste dárky a slavnostní pohoštění platili pomocí kreditní karty, za pár dní vám skončí bezúročné období. S blížícím se datem splatnosti máte několik možností, jak se s dluhem vypořádat. Máte-li na zaplacení úvěru, splaťte řádně celý dluh ještě v době, kdy vám bezúročné období běží. Abyste byli do budoucna jištěni proti jeho překročení, nastavte si inkaso z běžného účtu.

V případě, že nemáte k dispozici potřebnou částku, snažte se zaplatit alespoň část dlužné sumy. Následující období pak splatíte zbytek. Vysokých úroků se sice nezbavíte, alespoň se vám ale nezúročí celá výše dluhu.


Konsolidujte, refinancujte

Pokud kromě úvěru na kreditní kartě splácíte i jinou půjčku nebo půjčky, konsolidujte je. Sloučením půjček do jedné, tzv. konsolidací, získáte přehled nad svými závazky a snížíte celkové výdaje. Dlužit budete pouze jednomu věřiteli a tím pádem zamezíte výdajům za vedení dalších úvěrů a účtů.

Trápí-li vás jen jedna nevýhodná spotřebitelská půjčka, můžete ji převést k jiné bance (tzv. refinancovat) a získat nové výhodnější podmínky.


Na čem se dá ještě ušetřit

Udělali jste vše pro to, abyste svůj dluh snížili, ale přesto máte obavy, zda budete zvládat umořovat dluh v pravidelných splátkách? Uspořádejte si rodinné finance a začněte na splátky šetřit.

Projděte si smlouvy o dodávce plynu a elektřiny, smlouvu s mobilním operátorem, pojistné smlouvy. Na internetovém srovnávači finančních produktů porovnejte, zda jiný dodavatel nenabízí stejné služby za výhodnější cenu. Pokud tomu tak je, změňte dodavatele.

Jste-li na konci fixace hypotéky, ověřte si, zda ji nemůžete výhodněji refinancovat. Nižší pravidelné výdaje vám umožní dluh bez potíží splácet, navíc si budete moci vytvořit rezervu pro horší časy.

Snažte se aktivně navýšit svůj příjem. Najděte si brigádu a vydělané peníze posílejte na splácení půjčky. Zároveň si zjistěte, na jaké sociální dávky máte nárok, případně zda nemůžete čerpat zdroje z různých pojištění (pokud se vám stala škoda).

Nenechejte zajít své finanční problémy do krajnosti, poproste rodinu o pomoc. Přiznání finančních potíží je sice nepříjemné, půjčka v rámci rodiny ale bude mít jistě lepší parametry než bankovní úvěr.

 

Zdroj: www.novinky.cz

Finanční pomoc, s.r.o.

O. Peška 343
272 01 Kladno
Tel: +420 723 777 111 
info@zastaveni-drazby.cz

Finanční pomoc, s.r.o.
Sídlo společnosti:

O. Peška 343
272 01 Kladno

IČ : 02189402


Tel: +420 723 777 111
info@zastaveni-drazby.cz

Zastavení dražby

Je proti Vaší osobě nařízena exekuční dražba a exekutor Vás chce připravit o střechu nad hlavou? Pak jste tu správně!

Naše společnost Vám je schopna zajistit zrušení nařízené dražby a poskytne Vám tak až několikaměsíční ochranu, kdy nebude moci žádný exekutor Vaši nemovitost zpeněžit a Vy tak budete mít cenný časový prostor k dalšímu řešení Vaší situace.

Zjištění dluhů

Pomůžeme vám zjistit, kde všude dluží, či zda máte dluhy, které jsou již vymáhány exekučně. Naše společnost Vám pomůže získat tzv. dluhovou exekuční mapu, neboli zjistit všechny nařízené exekuce na Vaši osobu a zároveň zjistiti konkrétní aktuální dlužnou částku, totožnost věřitele a další potřebné informace.

Proč MY?

  • Jsme firma profesionálu.
  • Garantujeme 100% úspěšnost zastavení dražby
  • Garance vrácení financí.
  • Profesionální právní služby.
  • Férový přístup.
  • Maximální diskrétnost – neptáme se proč máte dluhy, ale řešíme je s Vámi!