Pomůžeme Vám se zastavením protiprávních exekucí!

Jestliže je proti vám vedena exekuce na základě neplatného rozhodčího nálezu, je možné takovou exekuci zastavit.

Nejen úvěrové společnosti, ale i banky, potažmo i některé fyzické osoby, ve svých smlouvách a dohodách dlouhé roky používaly tzv. rozhodčí doložky. Rozhodčí doložka je ustanovení ve smlouvě či v obchodních podmínkách, které ve zkratce říká, že v případě sporu nebude rozhodovat soud, ale určený rozhodce. Rozhodčí doložky mívají ve smlouvách také často nadpis, a to přímo Rozhodčí doložka či Řešení sporů apod.

Jinými slovy v případě, že došlo ke sporu, neměl rozhodovat soud, ale soukromý rozhodce. V momentě, kdy tedy došlo k problémům se splácením, nebyla podána žaloba k soudu, ale právě k rozhodci. Rozhodce pak na základě rozhodčí doložky, která stanovila jeho pravomoc rozhodnout spor, vydal rozhodčí nález. S rozhodčím nálezem se pak úvěrová společnost či banka obrátila na exekutora a podle rozhodčího nálezu pak byla nařízena exekuce. To znamená, že po vydání rozhodčího nálezu a po uplynutí určité lhůty, měla úvěrová společnost v rukou exekuční titul, na základě kterého mohla být nařízena exekučním soudem exekuce.

Velké množství rozhodčích doložek bylo ve smlouvách sjednáno protiprávně – rozhodce tedy nikdy neměl rozhodovat a tedy ani rozhodčí nález vydat. To znamená, že rozhodčí nálezy vydané na základě neplatných znění rozhodčích doložek jsou neplatné. A proto je i celá exekuce neplatně nařízena a vedena. V roce 2013 Nejvyšší i Ústavní soud potvrdily, že nelze nařídit exekuci na základě neplatného rozhodčího nálezu. Všechny takto nařízené exekuce tak mají být zastaveny.

Podle odborných odhadů je v České republice vedeno na 200 000 protiprávních exekucí na základě rozhodčích nálezů. Soudy však nemají kapacity na to, aby jednotlivé exekuce procházely a ty protiprávní zastavovaly. Je to tak ponecháno na samotných povinných, aby se ozvali, a nechali si exekuci zastavit.

A které společnosti tyto rozhodčí doložky nejčastěji využívaly? Zde máte výčet těch největších společností:

  • Profi credit
  • Home credit (AB 4 B.V., AB 5 B.V.)
  • Essox
  • Cetelem a další

 

Pro více informací využijte náš kontaktní formulář.

 

KONTAKTUJTE NÁS

Finanční pomoc, s.r.o.

O. Peška 343
272 01 Kladno
Tel: +420 723 777 111 
info@zastaveni-drazby.cz

Finanční pomoc, s.r.o.
Sídlo společnosti:

O. Peška 343
272 01 Kladno

IČ : 02189402


Tel: +420 723 777 111
info@zastaveni-drazby.cz

Zastavení dražby

Je proti Vaší osobě nařízena exekuční dražba a exekutor Vás chce připravit o střechu nad hlavou? Pak jste tu správně!

Naše společnost Vám je schopna zajistit zrušení nařízené dražby a poskytne vám tak až několikaměsíční ochranu, kdy nebude moci žádný exekutor Vaši nemovitost zpeněžit a vy tak budete mít cenný časový prostor k dalšímu řešení Vaší situace.

Zjištění dluhů

Pomůžeme vám zjistit, kde všude dluží, či zda máte dluhy, které jsou již vymáhány exekučně. Naše společnost Vám pomůže získat tzv. dluhovou exekuční mapu, neboli zjistit všechny nařízené exekuce na Vaši osobu a zároveň zjistiti konkrétní aktuální dlužnou částku, totožnost věřitele a další potřebné informace.

Proč MY?

  • Jsme firma profesionálu.
  • Garantujeme 100% úspěšnost zastavení dražby
  • Garance vrácení financí.
  • Profesionální právní služby.
  • Férový přístup.
  • Maximální diskrétnost – neptáme se proč máte dluhy, ale řešíme je s Vámi!